AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

Snow Drift Livigno 2016

Livigno (5.3.2016)

livigno zahlavi.jpg

Okruh v Livignu je driftům zaslíbený, sněhu (ne ledu!) jsou doslova hromady, majitel a provozovatel s personálem dráhy jsou příjemní, ochotní a nadšení (zejména pokud někdo jezdí dobře, tak se provozovatel neudrží a začne fandit!).

Tak tedy základní informace o akci Snow Drift Livigno 2016 – probíhá ve společné režii AmaterCupu a autorizovaného servisu AWD, jak je zřejmé z názvu, koná se v italském středisku Livigno a už díky geografické poloze je zjevné, že o nízké teploty a sníh není nouze - právě Livigno je tím, jak je sevřené v údolí mezi skalami, sněhovou nadílkou vyhlášené.

Areál máme rezervovaný od středy 2. března do 5. března 2016 a jezdit se bude každý den od rána až do večera, přičemž v základním harmonogramu máme dva turnusy, středa - čtvrtek (2.-3.3.) a pátek - sobota (4.-5.3.). Samozřejmě ale rádi vyjdeme vstříc, když by někdo potřeboval upravit termíny, prodloužit na tři či čtyři dny... Termínově lze různě kombinovat, prodlužovat či spojit několik dnů driftování v autě s lyžováním v okolních lyžařských střediscích.

Ubytování s polopenzí zařídíme, pokud někdo bude chtít (a naopak například účastníky, kteří vyjedou s obytňáky, rádi "propojíme" navzájem s ostatními jezdci, kteří budou volit tento druh dopravy a ubytování), při nejobvyklejším dvoudenním kurzu bez obtíží zajistíme ubytování na tři noci ve vyzkoušeném a prověřeném hotelu. Anebo nabídneme alternativu podle osobních preferencí.

Jak se do Livigna dostat? Podle konkrétní trasy z Prahy, resp. z Mnichova je to 670 až 740 km. Na Rakousko a kousek přes Švýcarsko - pak tunelem (jiná cesta v podstatě není, protože silnice přes hřebeny jsou v zimě obvykle zavřené). Okruh leží přímo v údolí, a je v dochozí vzdálenosti (nebo na stanici autobusu) z centra městečka Livigno, hotel Interalpen, který doporučujeme a ve kterém s většinou účastníků jsme ubytováni, leží pár kilometrů od Livigna na horském hřebenu mezi Livignem a Bormiem.Program akce Snow Drift Livigno 2016 je jednoduchý – ježdění, ježdění a zase ježdění na upraveném (a průběžně upravovaném) sněhovém okruhu. Každý den ráno v 8:30 se sejdeme na okruhu, řekneme si základní infromace, nastartujeme techniku a pak následuje ježdění až do 18. hodiny večerní. Po celý den je ve srubu na okruhu k dispozici občerstvení, lehký snack, studené i teplé nápoje, včetně výtečné italské kávy, a samozřejmostí je i oběd (tradičně se držíme italské nálady a sázíme na pizzu). Díky přilehlé poloze k centru města není problém kdykoli z okruhu odjet na nákup, do kavárny, na oběd do některé z restaurací, nebo dotankovat palivo - které je díky bezcelní zóně za velmi příznivé ceny.

Pohled na harmonogram akce ještě jednou. Obvykle akce probíhá tak, že jezdci jeden den přijedou do Livigna, ubytují se, u společné večeře - bydlíme-li společně - probereme vše důležité večer u večeře či na baru. Druhý den ráno se přesuneme do sněhové arény a jde se jezdit. Během dne probíhá regulovaný vjezd na okruh dlouhý cca 1 km a přilehlou cvičnou plochu - to znamená, že dbáme na to, aby byl na dráze optimální počet aut, že provozovatel okruhu, pokud vidí vyježděné stopy například, auta stáhne, sám skočí do bagru a během pár minut navozí nový sníh, dráhu upraví, vytvoří jiné zatáčky či horizonty a jezdí se dál.

V rámci bezpečnosti není patřičné pobíhat po dráze - například za účelem focení či natáčení, nicméně je jasné, že každý má zájem o fotky či videa, a tak je tady náš tým fotografů a kameramanů a na společné cca tři minuty trvající video. 

Na okruhu je možno jezdit s běžnými zimními pneumatikami či hrotovanými pneumatikami typu Nokian Hakkapeliitta 5, 7 či 8, Monte Carlo atd. Silně doporučujeme si s sebou vzít pneu s hroty, ježdění si užijete násobně více, avšak, závodní gumy s hřebíky nechte doma - nadměrně opotřebovávají pečlivě vytvořený podklad a provozovatel nás s nimi na okruh stejně nepustí.Video z posledního ročníku zimního driftování v roce 2015

Pro podrobnosti a přihlášení nás prosím kontaktujte na obvyklých telefonních číslech či emailu.

OtevřenéAkce