AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

RX Games #3

Sosnová (7.11.2015)

evo.jpg

Co jsou to RX Games 2015?
Jde o seriál třech okruhových akcí zaměřených na technicky laděné jezdce a to v několika ohledech, v koncepci celého dne, systému startu a jízd samotných i v tratích, které budou připravovány jako více náročné - pojede se ale vždy pouze 100% na asfaltu!

Závěrečným podnikem bude akce v Sosnové u České Lípy, kde bude trať natažena na asfaltové i bývalé šotolinové části okruhu, ne v tradiční koncepci, ale inspirovaná třeba Setkáním mistrů.

Jak se bude jezdit?
(Aktualizováno) Na základě připomínek a návrhů ze strany zájemců a jezdců byl harmonogram akce upraven - z ryze závodního na okruhový den s celodenním volným ježděním a vloženým závodem.

Setkáme se ráno u přejímky a rozpravy a poté bude celý den prostor na pro volné jízdy, trénink, driftování, ladění stopy... Dráha bude připravena tak, aby se dala jezdit opakovaně, bez sjíždění do depa a najíždění zpět a bude inspirována Setkáním místrů.

Ano, bude se i závodit, během oběda budou mít ti jezdci, kteří chtějí vyzkoušet boj s časem, příležitost, dráha bude připravena pro měřené jízdy. Vyslyšeli jsme tak zpětné vazby od našich jezdců na téma "RX"a "závod" na velké Sosnové zhustíme opravdu do minima, které nepřesáhne dobu oběda, pro řádově jednotky jezdců, kteří mají o časovku zájem - jelikož má 99,9% lidí zájem výhradně o ježdění bez měření času, je tomu harmonogram akce podřízen a upraven.

Po obědě se trať vrátí opět k režimu volných jízd a bude se jezdit a jezdit a jezdit až do konce akce.

Účastnit se mohou auta všech značek, druhů atd. tak, jak je v AmaterCupu běžné, jezdit se bude vždy na na asfaltovém povrchu, s tím, že na 80% půjde o asfalt celistvý, na 20% rychlostních zkoušek se mohou vyskytovat záplaty, zlomy, praskliny. Tedy běžné auto s obvyklou světlou výškou je bez problémů, okruhový speciál typu F1 by asi místy mohl spodkem drhnout o asfalt. Ale to se nás netýká...

Zúčasnit se mohou všichni registrovaní jezdci po složení startovného 3.990 Kč, starší osmnácti let, s platným řidičským průkazem, stejná věková podmínka platí i pro spolujezdce (ten samozřejmě řidičský průkaz vlastnit nemusí). 

HARMONOGRAM AKCE - informace pro přihlášené jezdce

8.30 - 9.00 - příjezd, registrace, rozprava

9.00 - 13.00 - vjezd na závodní dráhu, volné jízdy

13.00 - 14.00oběd (pro zájemce v době oběda závodní měřené jízdy)

14.00 - 16.00 - vjezd na závodní dráhu v režimu volné jízdy


16.30 - vyhlášení výsledků

17.00 - konec akce, odjezd