AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

RX Games #2

Kopřivnice (17.10.2015)

evo.jpg

Co jsou to RX Games 2015?
Jde o seriál třech závodů zaměřených na rallyově laděné jezdce a to v několika ohledech, v koncepci celého dne, systému startu a jízd samotných i v tratích, které budou připravovány jako více technické - pojede se ale vždy pouze 100% na asfaltu!

Druhým podnikem je Kopřivnice, polygon automobilky Tatra.

mapa rx koprivnice.jpgVideo Miloše z AWD s.r.o. z trackdaye v Kopřivnici 2014, ideální ukázka možností tamní dráhy

Jak se bude jezdit? Setkáme se ráno u přejímky a rozpravy a poté bude celý den prostor na pro volné jízdy, trénink, driftování, ladění stopy... Dráha bude připravena tak, aby se dala jezdit opakovaně, bez sjíždění do depa a najíždění zpět.

Ano, bude se závodit, dopoledne trať připravíme na najíždění trati, kdo bude chtít jezdit se spolujezdcem a napsat si rozpis, tak může (ve výsledku to může být efektivnější způsob jak dosáhnout lepšího času, než jet sám „po paměti.“ A pak dojde na měřené jízdy.

Startovat se bude cca po minutě, podle startovních čísel, v celou jezdec vyrazí na dráhu a podle toho se mu bude odečítat čas na časomíře.

A pak se bude zase volně jezdit, až do ukončení akce.

Účastnit se mohou auta všech značek, druhů atd. tak, jak je v AmaterCupu běžné, jezdit se bude vždy na na asfaltovém povrchu, s tím, že na 80% půjde o asfalt celistvý, na 20% rychlostních zkoušek se mohou vyskytovat záplaty, zlomy, praskliny. Tedy běžné auto s obvyklou světlou výškou je bez problémů, okruhový speciál typu F1 by asi místy mohl spodkem drhnout o asfalt. Ale to se nás netýká...

Závodit mohou všichni registrovaní jezdci po složení startovného 3.990 Kč, starší osmnácti let, s platným řidičským průkazem, stejná věková podmínka platí i pro spolujezdce (ten samozřejmě řidičský průkaz vlastnit nemusí). Rozdělení do jednotlivých kategorií bude zřejmě podobné jako na ostatní podniky AmaterCupu, samozřejmostí je celodenní občerstvení v rámci startovného pro jezdce i spolujezdce.

HARMONOGRAM AKCE - informace pro přihlášené jezdce

8.30 - 9.00 - příjezd, registrace, rozprava

9.00 - 11.00 - vjezd na závodní dráhu, volné jízdy, najíždění tratě

11.00 - 16.00 - závodní měřené jízdy

16.00 - vyhlášení výsledků

17.00 - konec akce, odjezd

Doražte prosím na jednu z bran do areálu (8,30 - 9,00) a volejte na 603 296 696, přijedeme pro vás.

Kdo dorazí už v pátek večer, najde nás v baru Fifty-Fifty hotelu Tatra, rádi se potkáme u sklenky a pohovoříme!

Ten, kdo přijede už v pátek, s autem na podvalu a bude mít zájem auto přesunout na noc do areálu (je hlídaný a nepřístupný veřejnosti), dejte prosím vědět, zařídíme to.