AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

Practice 4 Spec

Bělá pod Bezdězem (1.8.2015)

amatercup bela.jpg

Technicky zajímavá trať v Bělé pod Bezdězem pro jedce, kteří mají zájem o rallyově laděné jízdy

Náplň téhle akce je jednoduchá. Ráno se tak jako obvykle, sejdeme se svými auty na místě - cílem je Motorland v Bělé pod Bezdězem. Po registraci bude dráha připravena velice technicky, trénink bude zaměřený na průjezdy zatáček všech typů, včetně retardérů a vraceček, které se jezdí pomocí ruční brzdy, stejně jako bude místo pro cvičení driftování, otoček a dalších "efektních" technik.... video z Rally Course s Martinem Semerádem. Rozpis, technika, závodnické triky, finesy a trénink ...

V jedné části areálu bude na místních silnicích připravena uzavřená rychlostní zkouška pro trénink řidičských schopností, ale třeba také ladění techniky. V horní části areálu bude dost prostor pro dlouhé drifty, otočky, smyky. Ve spolupráci se Subaru ČR bude na místě k dispozici zájmecům o testovací jízdu flotila novinek modelové řady této japonské značky, od XV přes Forester až k WRX STI, a samozřejmostí bude novinka, Subaru Outback!

Pro koho je tahle akce určena? Pro každého, kdo rád řídí, rád se učí řídit a chce se stále zlepšovat jako řidič. Pro toho, kdo má rád trénink, ať už čisté stopy nebo třeba prvků ve stylu gymkhana a chce své řidičské umění pilovat v realistických podmínkách (uzavřené!) silnice takové, po jakých můžeme jezdit každý den. Jistota, že nepotkáte auto v protisměru tak, jako v běžném provozu je zaručena, ovšem na rozdíl od klasického závodního okruhu nese testovací dráha Motorlandu specifika silnice s okolními stromy, příkopy nebo třeba nánosy prachu či jehličí.

Nejde o žádný tankodrom - asfalt na dráze je výtečný (možná dokonce lepší než na většině běžných silnic a okresek), ovšem s proměnlivostí situace co do přilnavosti (voda, prach,...) je třeba počítat. A ideálně to zakomponovat třeba do efektního průjezdu zatáčkou bokem. Ti jezdci, kteří Motorland Bělá znají a líbí se jim, vlastně mohou počítat s klasickým řidičským dnem - dráha bude k dispozici celý den, v případě zájmu a potřebu nebude problém ji modifikovat, ten, kdo bude chtít jezdit "od rána do večera" bude mít příležitost.


>>> FOTOGALERIE - DRIVERS TRAINING MOTORLAND BĚLÁ POD BEZDĚZEM 2012 <<<


Pro koho akce není určená? Neradi bychom někoho předem odmítali, ale vzhledem k charakteru tratě jsou žádoucí určité řidičské schopnosti - ten, kdo si řidičské oprávnění vyzvedl včera a má najety pouze povinné kilometry v autoškole by měl asi zvážit, jestli je účast to pravé. Samozřejmě se může zúčastnit i naprostý řidičský začátečník, ale pak bude vhodné domluvit se na specifickém jízdním režimu s koučem. Kdokoli další, kdo má už nějaké odjeté kilometry, si den v Motorlandu jistě užije. 

S ohledem na auta - akce je pro každého bez ohledu na typ vozu (palivo, pohon či koncepci), jezdit mohou jak klasické osobáky, tak upravené vozy anebo třeba i sportovní storje s nižší světlou výškou, jak už bylo řečeno, trať je náročnější technicky, ale ne kvalitou povrchu, ta je v pořádku. A nejde samozřejmě o pohlaví či věk - jedinou podmínkou k účasti je věk na osmnáct let, platný řidičský průkaz a auto v dobrém technickém stavu.

Cena za akci je 2990 Kč a tak jako obvykle zahrnuje startovné pro řidiče a spolujezdce, občerstvení po celý den jak pro jezdce, tak jeho partnera, celodenní vjezd na dráhu.  

Informace pro jezdce:
Na místo akce prosím přijíždějte mezi 8.30 - 9.00.

Motorland se nachází v těsné blízkosti obce Bělá pod Bezdězem - doporučujeme při jízdě po silnici z Mladé Boleslavi na Českou Lípu sjet až na poslední značené odbočce Bělá.
Je do křižovatka u čerpací stanice RobinOil. Pak pokračovat ulicí Tyršova směrem do centra na křižovatku s ulicí Jateční - tam odbočit doleva. Po klesání v levotočivé zatáčce už je viditelně značený směr k Motorlandu. Silnice pokračuje dál, nelze zabloudit, skrz zákaz vjezdu až k malému kruhovému objezdu a pak vlevo do kopce, tam už se nachází parkoviště Motorlandu.

Prosíme dotankujte tak, abyste ráno dorazili s dostatečným stavem paliva.

maxpneu banner.jpg