AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

AmaterCup 5. závod

Vysoké Mýto (10.8.2013)

amatercup duben akce 2012.jpg

Pátý závod roku 2013 na závodním okruhu ve Vysokém Mýtě


Po akci v Sosnové u České Lípy, kterou se AmaterCup přesunul do své druhé poloviny, je tady další závod pro všechny příznivce amatérského automobilového zápolení a bezpečných jízd na závodním okruhu. Vážně pro všechny … přijet mohou ti, kdo řídí předokolky, zadokolky i auta s pohonem všech kol, nezáleží na tom, jde-li o benzín nebo diesel. manuál či automat.

Jak celý den probíhá? Ráno se začne administrativní přejímkou, a pak je až do oběda dráha otevřená libovolně pro trénink. Kdokoli z jezdců může jezdit zcela libovolně a bez omezení, vjezd na dráhu není omezen, pouze v případě naplnění propustnosti dráhy bude vjezd na závodní okruh korigován.

Přes oběd, který je stejně jako celé občerstvení v ceně startovného, se upraví dráha, připraví se profesionální časomíra a pak se jedou měřené jízdy - obvykle tři okruhy ve dvou kolech stylem závodu do vrchu, na trati je vždy jedno auto pro zachování maximální bezpečnosti.

Jezdec je vpuštěn na dráhu, zajede jedno zahřívací kolo, dojede k časomíře, kde pevným startem odstartuje, zajede jedno kolo, druhé kolo a v jeho závěru je změřen čas a jezdec zajíždí do depa.

amatercup b1.jpg

Časy jednotlivých jízd se sčítají, a ten, kdo dosáhne ve své skupině (dělení je do třech kategoriích podle objemu motoru, výkonu a hmotnosti) nejlepšího času, vyhrál. Podle umístění jsou udělovány jezdcům body do celkového hodnocení, které se započítává do kompletního seriálu – jezdci tak mohou na konci ročníku získat ceny v hodnotě 100 000 Kč.

Cena startovného za jednoho jezdce a auto je 2.490 Kč. V rámci startovného má jezdec celodenní vjezd na dráhu, celodenní občerstvení v ceně, možnost vzít sebou na akci jednoho spolujezdce, včetně celodenního občerstvení - celý den bude v depu jídlo a teplé i studené nápoje. Pro jezdce i spolujezdce je povinná ochranná přilba jak na volné jízdy, trénink, tak pro závod.

Nejbližší čerpací stanice s 98 benzínem je cca 15 km směrem na Litomyšl.

HARMONOGRAM AKCE

Vjezd na okruh ve Vysokém Mýtě bude otevřen od 8.30 hodin, vjezd do depa bude otevřen na zadní straně areálu, vedle půjčovny čtyřkolek (ne na straně s čerpací stanicí!). Do aeálu budou vpuštněna auta přihlášených jezdců, která budou jezdit na dráze, anebo automobily, na kterých jsou závodní auta tažena. Ostatní vozy (návštvěvy, diváci, atd.) parkují u čeprací stanice vně okruh ua do areálu vstupují pěšky brankou.

Mezi 8.30 a 9.00 hod. proběhne přejímka. Jezdec (případně spolujezdec) dostanou identifikační pásky, na základě kterých budou mít přístup celý den do zázemí s cateringem, jezdec také bude takto identifikován pro vjezd na závodní dráhu.

Krátce před devátou hodinou bude rozprava a od  9.00 bude otevřen vjezd na závodní okruh. do oběda budou probíhat volné jízdy. Kolem poledne bude během pauzy nainstalována časomíra a vše se připraví ke startu. Konec závodu je plánován cca na 16.00 hodin, konec akce, odjezd pak 17.00 hodin.

POZOR: Kapacita akce na závodním okruhu ve Vysokém Mýtě je striktně omezena!
Startovní listina bude  sestavována podle toho, jak se v čase budou jezdci hlásit, resp. skládat startovné na náš účet. Vzhledem k podmínce provozovatele okruhu prosíme všechny zájemce, aby se registrovali včas a předešli situaci s uzavřenou startovní listinou.

gymkhana 2.jpg