AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

Nordschleife Expedition

Nürburgring Nordschleife (9.5.2013 - 11.5.2013)

ring2.jpg

Chtěli jste se někdy, tak jako my, podívat na Severní smyčku Nürburgingu, dát si pár kol, bez nějakého bláznění po co nejrychlejším čase, ale chyběla vám parta podobně naladěných lidí? Tak co vyrazit s AmaterCupem na expedici směrem Zelené peklo a užít si tři dny v kolébce automobilového závodění, v místě s neopakovatelným geniem loci?

Pro koho tahle akce je? Pro všechny nadšence, kteří by se rádi na Severní smyčku podívali (a nebo třeba po čase vrátili), ale nechce se jim samotným absolvovat dlouhou cestu, pro ty, kteří se chtějí projet po Nordschleife, a při tom se podělit o své zážitky a pocity s podobně naladěnými lidmi. Vlastně prožít den či dva tak, jak je u AmaterCup obvyklé… Rovnou je  třeba si říct, pro koho tenhle výlet (asi) není. Není pro závodníky a zkušené piloty, kteří mají na Ringu odjety stovky kol a chtějí od rána do večera pilovat stopu a stahovat setinky z času na jedno kolo, profík tohoto typu by se s námi nejspíš nudil. My si chceme užít co největší zábavu a příjemnou atmosféru, a ne jezdit na čas kolem dokola.

Harmonogram celé akce je poměrně jednoduchý. Ve čtvrtek se přesuneme z domova na Ring (společně anebo každý zvlášť, tak ja to komu vyhovuje), abychom se odpoledne sešli v hotelu u teoretického školení. Oblíbený instruktor Vláďa Machatý si připravil podrobnou prezentaci a instruktáž ohledně jízdy na Severní smyčce., aby každý, tedy hlavně ten, kdo nikdy na okruhu nejel, vyrazil na svůj křest v Zeleném pekle maximálně vybaven. Po školení nás pak čekají taxi jízdy v minibusu, s Vláďou vyrazíme po skupinkách na okruh, kde si dáme všichni instruktáží kolo s výkladem, přímo na dráze se dozvíme další podrobnosti a v reálu si doplníme teoretické znalosti ze školení.

Druhý den, v pátek, nás čekají samotné jízdy na Nordschleife. Nicméně ještě před tím jsou na pořadu dne jízdy ve vláčku za instruktorem. V malých skupinkách vyrazíme na dráhu, a pojedeme stopu za vodícím autem tak, abychom se ještě před samotným individuálním ježděním pokusili najít co nejlepší linii na závodní dráze. V prvním autě tedy instruktor, za ním několik aut, všichni poslouchají pokyny vysílačkou. A pak už je tady volné ježdění, každý dostane k dispozici kartu s dvanácti jízdami, což by mělo bohatě pokrýt veškeré volné ježdění. Večer pak hotel, společná večere a „zasvěcená“ debata nad novými zážitky. V sobotu ráno pak odjíždíme k domovu. Tedy je samozřejmě na každém, pokud se rozhodne zůstat a dát si třeba ještě pár kol.

Naše jízdy budou probíhat v rámci Touristenfahrten, v ceně akce je ubytování, instruktor, vysílačky, školení, fotografie, vjezd na dráhu v rámci taxi jízd, vjezd na dráhu ve vláčku za instruktorem, karta s dvanácti vjezdy na dráhu, … v podstatě vše, co je potřeba… pouze palivo si hradí každý sám.

Benzín, naftu… nezáleží na tom, s jakým autem kdo na Nordschleife pojede, s japonskou čtyřkolkou, turbodieselovou Škodou a nebo německým kombíkem. Pro ty zájemce, kteří by chtěli přijet na Ring svým soukromým autem, ale na místě si půjčit na okruh jiné auto umíme nabídnout a doporučit řadu variant, od malého hatchbacku až po sportovní zadokolku.

Naše výprava na Ring je koncipována jako komorní, pro omezený počet aut a jezdců tak, žádná masovka. Chceme si v malé skupince s důrazem na bezpečnost a osobní přístup užít celou záležitost. S tím souvisí tedy i omezený počet míst a registrace zájemců podle toho, kdo se dříve přihlásí.

Cena akce je 899 Eur pro řidiče a auto, spolujezdec platí navíc 250 Eur, a může se samozřejmě účastnit jak teoretického školení, tak jezdit při jízdách na okruhu, klidně se v autě střídat s jezdcem, to je na uvážení a dohodě každého. Tak jako v případě našim minulých zahraničních akcí je možné platit buď v eurech anebo v korunách, jak to komu vyhovuje, veškeré dotazy neváhejte směřovat na obvyklou emailovou adresu anebo volejte na naše telefonní čísla.

Kapacita akce byla naplněna a registrace uzavřeny

ring shora.jpg

OtevřenéAkce