AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

AmaterCup 1. závod

Sosnová (20.4.2013)

amatercup b1.jpg

První závod roku 2013 na závodním okruhu v Sosnové u České Lípy


Závod pro všechny příznivce amatérského automobilového zápolení a bezpečných jízd na závodním okruhu. Vážně pro všechny … přijet mohou ti, kdo řídí předokolky, zadokolky i auta s pohonem všech kol, nezáleží na tom, jde-li o benzín nebo diesel. manuál či automat.

Jak celý den probíhá? Ráno se začne administrativní přejímkou, a pak je až do oběda dráha otevřená libovolně pro trénink. Kdokoli z jezdců může jezdit zcela libovolně a bez omezení, vjezd na dráhu není omezen, pouze v případě naplnění propustnosti dráhy bude vjezd na závodní okruh korigován.

Přes oběd, který je stejně jako celé občerstvení v ceně startovného, se upraví dráha, připraví se profesionální časomíra a pak se jedou měřené jízdy - obvykle tři okruhy ve dvou kolech stylem závodu do vrchu, na trati je vždy jedno auto pro zachování maximální bezpečnosti.

Jezdec je vpuštěn na dráhu, zajede jedno zahřívací kolo, dojede k časomíře, kde pevným startem odstartuje, zajede jedno kolo, druhé kolo a v jeho závěru je změřen čas a jezdec zajíždí do depa.

baner do newsletteru.jpg

Časy jednotlivých jízd se sčítají, a ten, kdo dosáhne ve své skupině (dělení je do třech kategoriích podle objemu motoru, výkonu a hmotnosti) nejlepšího času, vyhrál. Podle umístění jsou udělovány jezdcům body do celkového hodnocení, které se započítává do kompletního seriálu – jezdci tak mohou na konci ročníku získat ceny v hodnotě 100 000 Kč.

Cena startovného za jednoho jezdce a auto je 2.490 Kč. V rámci startovného má jezdec celodenní vjezd na dráhu, celodenní občerstvení v ceně, možnost vzít sebou na akci jednoho spolujezdce, včetně celodenního občerstvení - celý den bude v depu jídlo a teplé i studené nápoje. Pro jezdce i spolujezdce je povinná ochranná přilba jak na volné jízdy, trénink, tak pro závod.

Nejbližší čerpací stanice s 98 benzínem je 300 m vzdušnou čarou od okruhu směrem M. Boleslav.

HARMONOGRAM AKCE

Vjezd na okruh v Sosnové u České Lípy bude otevřen od 8.30 hodin, vjezd do boxů a registrace jsou na zadním parkovišti autodromu, ne v přední části u tribuny. Mezi 8.30 a 9.00 hod. proběhne přejímka.

Jezdec (případně spolujezdec) dostanou identifikační pásky, na základě kterých budou mít přístup celý den do zázemí s cateringem, jezdec také bude takto identifikován pro vjezd na závodní dráhu.

Krátce před devátou hodinou bude rozprava a od  9.00 bude otevřen vjezd na závodní okruh. do oběda budou probíhat volné jízdy. Kolem poledne bude během pauzy nainstalována časomíra a vše se připraví ke startu. Konec závodu je plánován cca na 16.00 hodin, konec akce, odjezd pak 17.00 hodin.

OtevřenéAkce