AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

Drivers Training & Open Race Challenge

Bělá pod Bezdězem (13.10.2012)

amatercup bela.jpg

Technicky náročná a zajímavá trať v Bělé pod Bezdězem, profesionální instruktor a závod...?

Tak tohle je novinka v AmaterCupu, ve které jsme spojili to, co mají naši jezdci nejvíce rádi. Trénink pod vedením profesionálního instruktora, volné ježdění, a vzájemné porovnání sil.

Náplň téhle akce je vlastně jednoduchá. Ráno se ta, jako obvykle, sejdeme se svými auty na místě. Cílem je tentokrát Motorland v Bělé pod Bezdězem. Po registraci začně dopolední část, ve které budou volné jízdy pro toho, kdo by se chtěl věnovat pouze sám sobě, ovšem spojené s tréninkem. Na místě bude profesionální závodník Martin Semerád, který se po dramatické životní zkušenosti vrací do světa rychlých kol. Martin  pozice spolujezdce rád poradí jak na věc, upozorní na možné chyby a nabídne rady na zlepšení. Tím ovšem jeho role ten den nekončí.

Dráha bude připravena velice technicky, trénink bude zaměřený na průjezdy zatáček všech typů, všetně retardů a vraceček, které se jezdí pomocí ruční brzdy, stejně jako bude místo pro cvičení driftování, otoček a dalších "efektních" technik.... video z Rally Course s Martinem Semerádem. Rozpis, technika, závodnické triky, finesy a trénink ...

Po obědě pak bude čas znovu jezdit a trénovat, a pak také změřit síly ani ne tak s dalšími jezdci, jako sám se sebou. Martin Semerád bude tvořit jednoho z trojčlenné hodnotící poroty a smyslem zápolení bude ukázat co nejlepší jezdecký styl.

V první řadě jde samozřejmě o zábavu a dobrou náladu, jezdci nepojedou na čas (ale časový limit na průjezd trati tady bude), hodnotit se bude jejich práce s autem na trati - a nebude záležet na tom, zda někdo pojede bokem, nebo naopak čistou stopu, nejdůležitější bude "dojem" který udělá na rozhodčí a to, jak své auto ovládá.

Vyhraje ten, který ukáže, že má volant v ruce, bez ohledu na to, jestli bude řídít staré BMW, moderní japonskou čtyřkolku nebo ostrý hatchback s pohonem přední nápravy. Tak jako vždy u nás platí, že nejde o to, v čem kdo přijede.

Závod je jakýmsi zpestřením, protože jamile každý za sebou bude mít svou jízdu, bude se zase jezdit - nicméně i přes odlehčenou formu závodu je tady šance uspět a vyhrát nějakou zajímavou cenu.

Pro koho je tahle akce určena?
Pro každého, kdo rád řídí a rád se učí řídit a chce se zlepšovat jako řidit, kdo má rád trénink, ať už čisté stopy nebo třeba prvků ve stylu gymkhana. Pro každého bez ohledu na auto, věk či pohlaví - jedinou podmínkou k účasti je věk na osmnáct let, platný řidičský průkaz a auto v dobrém technickém stavu.

Cena za akci je 2990 Kč a tak jako obvykle zahrnuje startovné pro řidiče a spolujezdce, občerstvení po celý den jak pro jezdce, tak jeho partnera, celodenní vjezd na dráhu, celodenní možnost instruktora.  

Informace pro jezdce:
Na místo akce prosím přijíždějte mezi 8.30 - 9.00.

Motorland se nachází v těsné blízkosti obce Bělá pod Bezdězem - dopočujeme při jízdě po silnici z Mladé Boleslavi na Českou Lípu sjet až na poslední značené odbočce Bělá.
Je do křižovatka u čerpací stanice RobinOil. Pak pokračovat ulicí Tyršova směrem do centra na křižovatku s ulicí Jateční - tam odbočit doleva. Po klesání v levotočivé zatáčce už je viditelně značený směr k Motorlandu. Silnice pokračuje dál, nelze zabloudit, skrz zákaz vjezdu až k malému kruhovému objezdu a pak vlevo do kopce, tam už se nachází parkoviště Motorlandu.

Prosíme dotankujte tak, abyste ráno dorazili s dostatečným stavem paliva.

maxpneu banner.jpg