AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

AmaterCup: 6. závod

Písek (22.9.2012)

amatercup pisek 2.jpg

Poslední závod roku 2012 na závodním okruhu v Písku.


Závod pro všechny příznivce amatérského zápolení - poslední souboj s časem v tomto roce. Přijet mohou ti, kdo řídí předokolky, zadokolky i auta s pohonem všech kol, nezáleží na tom, jde-li o benzín nebo diesel. manuál či automat. Cena startovného je 2490 Kč.

Ráno proběhne administrativní přejímka a pak je až do oběda dráha otevřená libovolně pro trénink. Kdokoli z jezdců může jezdit zcela libovolně a bez omezení. Přes oběd, který je stejně jako celé občerstvení v ceně startovného, se upraví dráha, připraví se profesionální časomíra. 

A pak se jedou měřené jízdy, obvykle dva okruhy ve dvou kolech (více v Propozicích) stylem závodu do vrchu, na trati je vždy jedno auto pro zachování maximální bezpečnosti. Časy jednotlivých jízd se sčítají, a ten, kdo dosáhne ve své skupině (dělení je do třech kategoriích podle objemu motoru, výkonu a hmotnosti) nejlepšího času, vyhrál.

Tak jako v posledních dvou závodech, i v Písku bude vyhlášen jezdec s nejmenším časovým rozdílem mezi měřenými jízdami, který získá zajímavou cenu. 

NEMÁTE AUTO A CHCETE ZÁVODIT? U NÁS SI MŮŽETE AUTO NA ZÁVODY PRONAJMOUT!!!

... o co že jde? Tak tedy ne každý, kdo chce jezdit a závodit má své auto (a nebo se stane, že auto je, ale není v optimálním stavu) a pro takové jezdce tady máme možnost pronájmu sportovního auta. Jde o Peugeot 106 XSI – TU3J2Z 74 kW. Zmínka o technických záležitostech – auto je ježděno na Castrol 10W60, má svod 4-2-1-rezonátor, potrubí 60 mm. Převodovka, to je rovný zub, stálý převod 4,53, dále má lamelový samosvor se 60% svorností, brzdy Ferodo DS 2500, kapalinu DOT-5,1, podvozek KONY. Peugeot je postaven do rallye jako skpina N, rám je dle přílohy J, sedačky-ušáky, 4-bodové pásy, hasičák 2kg, kola 14 palců. Hmotnost stoje je 750 kg. 

Náš partner Luděk Kortus, provozovatel auta, nabízí auto k pronájmu za 2500 Kč za závod/500 Kč na 10 minut tréninku. Chcete se zúčastnit posledního závodu letošného roku a jet s tímto Peugeotem? Pak je postup jednoduchý – registrujte se na webu AmaterCupu jako kdybyste jeli svým autem a pouze ve formuláři jako auto vyplňte „Peugeot pronájem.“ A tím je registrace kompletní, my za vás kontaktujeme provozovatele auta. Pokud máte zájem stáj Peugeotu kontaktovat, pak spojení je 724 690 263, ludek.kortus@centrum.cz.

peugeot pronajem.jpg

HARMONOGRAM AKCE - informace pro přihlášené jezdce
Na okruh v Písku prosím přijíždějte mezi 8.30 a 9.00. Příjezd je po městském obchvatu na trase na Praha - České Budějovice. Pro příjezd směrem od Prahy je zapotřebí sjet na prvním sjezdu za McDonalldem doprava a pokračovat podle směrových tabulek "motokárová dráha" dále. Pro příjezd od Budějovic je třeba se na tento sjezd odstat včasným odbočením před čerpací stanicí Shell a nadjetím nad obchvatem. 

V této době proběhne prezence a krátká rozprava. Parkovat se bude na ploše zadního parkoviště.

Od 9.00 bude otevřen vjezd na závodní okruh, do oběda budou probíhat volné jízdy a trénink. Kolem poledne bude nainstalována na dráhu časomíra a vše se připraví ke startu. Konec závodu cca 16.00 hodin, konec akce 17.00 hodin. 

Celý den bude v depu občerstvení, teplé i studené nápoje. Ochranná přilba je povinná! Pro závodníky, kteří ji nemají, máma přilby k zapůjčení. 

Nejbližší čerpací stanice s 98 benzínem je na výjezdu z Písku na České Budějovice.