AC

Zapomenuté hesloRegistrovat

Drivers Academy

Sosnová u České Lípy (31.3.2012)

skola pech semerad.jpg

Fáze příprav a jednání je ukončena, řidičská škola pro rok 2012 je připravena. Celodenní školení na okruhu v Sosnové u České Lípy je určeno každému jezdci, který chce v profesonálních podmínkách a pod vedením zkušeného instruktora zlepšit své řidičské umění a ovládnout své auto.

Kurz je připraven pro malou, omezenou skupinu jezdců - důležitým hlediskem je osobní přístup, osobnější než kdy dřív a než u jiných akcí podobného typu, jaké nabízí konkurence.

Tak, aby každý z jezdců mohl co nejvíce využívat informace, rady a insturkce, budou k dispozici budou hned tři špičkoví instruktoři, závodníci s mezinárodním věhlasem.
Účastník mnoha podniků světového poháru P-WRC a vítěz Pirelli Star Driver Martin Semerád, několikanásobný mistr ČR v rally Václav Pech a okruhový specialista, mistr Evropy v závodech trucků, účastník Radical Cupu a také jezdec Rally Dakar, David Vršecký.  

Jezdit se bude na na celém okruhu, z šotolinové části byl odstraněn štěrk až na asflatový podklad, a v rámci školy bude tedy k dispozici celá dráha. Stav šotolinové části okruhu je takový, že na asflatovém pásu je slabá vrstva jemného prachu - žádné větší kamínky, které by mohly poškodit podběhy auta či dokonce lak. Povrch je méně přilnavý než aslfat a více klouže, ideální pro trénink powerslidů a driftů. Harmonogram akce je připraven tak, že se jezdci rozdělí na tři malé skupinky a budou se učit v sekčním tréninku projíždět jednotlivé části okruhu. Ať už v tradičném pojetí zatáček sosnové dráhy (typická zatáčka na konci cílové roviny, dvojitá zatíčka ve střední části dráhy), nebo speciálně připravených úseků se zatáčkami připravenými přímo na míru akce (vlásenka, vracečka, ...).

Důležité je, aby si žáci mohli osvojit průjezdci co největším možným počtem různých zatáček. S tím souvisí i důraz na teorii a techniku jízdy. Na své si přijde ten, kdo si hodlá prohloubit znalosti a zkušenosti průjezdů zatáček přes ruční brzdu, pomocí "rozhození" auta před zatáčkou, bržděním levnou nohou, stejně jako jízdu čistou stopou.

V rámci tréninku bude najížděn i můstek. V tréninkovém tempu, takže nejsou na místě starosti o bezpečnost, která je zaručena. Jde o to, aby každý z jezdců mohl vyzkoušet a naučit se, jaké to je brzdit před překážkou tohoto typu, jak je zapotřebí před můstek (potažmo ostrým hrozintem za zatáčkou, atd.) brzdit, srovnat auto a následně akcelerovat.

Instruktoři budou na místě k dispozici, budou plnit nejen role rádců z místa spolujezdce, ale také rádi usednou za volant aut a předvedou, jak lze daný vůz ovládat v praxi.  

Během dopoledne se všichni jezdci vystřídají na všech sekcích a úsecích, které budou chtít trénovat. 

skola pech semerad vrsecky.jpg

Po obědě bude připravena kompletní dráha, na které se jednotlivé sekce spojí do jedné, bude se pilovat čistá stopa i "efektní" styl jízdy podle požadavků a potřeb jednotlivých účatníků.

Cena celodenní školy je 11.990 Kč na osobu. V ceně je zahrnut celodenní vjezd na dráhu, instruktoři, celodenní občerstvení (snídaně, oběd, odpolední snack, teplé i studené nápoje). V ceně startovného je i možnost přijet zdarma se spolujezdcem, který má také veškeré občerstvení zdarma, nemá omezen pohyb po areálů (může fotografovat, natáčet video, ...), může libovolně jezdit v autě s řidičem. 

Na místě bude fotograf a kameraman, každý z účastníků tak posléze získá balík fotek a vzpomínkové video z akce, na závěr všichni účastníci obrdží absolventský diplom. 

Předběžný časový harmonogram:
8.30: příjezd na okruh.
8.30 - 9.00: registrace, snídaně, teoretické školení
9:00 - 12:30: 1.část kurzu, sekční trénink na okruhu
12:30 - 13:30: společný oběd, diskuze, otázky/odpovědi
13:30 - 17:00: 2. část kurzu
17:00 - 18:00: ukončení, otázky/odpovědi, předání absolventských diplomů
18:00 - závěr akce  

Akce je určena pro každého řidiče bez rozdílů, nezáleží na typu auta. Přijet mohou jak majitelé sériových aut, tak i jezdci s upravenými stroji. Nezáleží na typu motoru nebo pohonu, toto není závod (!), ale škola a jde o zlepšení řidičského umění ve vlastním autě a ne srovnávání s ostatními jezdci. Předokolky, zadokolky, auta 4x4? Benzín nebo diesel? Jistě, tohle je kurz opravdu pro všechny!

Hlásit se tak mohou jak účastníci minulého ročníku školy, kteří mohou navázat na předchozí zkušenosti a pokračovat dál, stejně jako si na své přijdou úplní začátečníci - díky minimálnímu počtu účastníku a třem instruktorům bude mít každý dostatek prostoru pro ryze osobní trénink.

Z důvodu velmi omezené kapacity bude startovní listina sestavována na základě pořadí přihlášek a splatnosti startovného. Z důvodu velkého zájmu o školu doporučujeme vážným zájemců neotálet s registrací a dodržet dobu splatnosti.

Ti jezdci, kteří jsou již registrování v našem systému, mohou pro přihlášku pouze kliknout na registrační tlačítko a systém vše vygeneruje automaticky sám. U zatím neregistrovaných zájemců je nutná registrace do systémů - vyplnění osobních údajů, přihlašovacího jména (e-mail) a hesla. 

V případě dotazů mohou zájemci využít emailovou adresu info@amater-cup.cz nebo telefonní čísla uvedená v kontaktech.

OtevřenéAkce